متم آرت

آموزشگاه هنری متم آرت – معرفی ابزارهایی برای انتخاب رنگ در گرافیک

۲۵ تیر ۱۳۹۷

2-3-950x534

رنگ‌ها عناصر بسیار اساسی و مهمی در هر نوع دیزاین به شمار می‌روند، هر طراح نیاز دارد تا کاملا در مورد انتخاب رنگ‌ها در آثار خود دقت داشته باشد. امروز  در این پست قصد داریم تا کمی در مورد رنگ‌ها صحبت ‌کنیم و برخی از ابزار های کاربردی را نیز جمع‌آوری کرده‌ایم تا به شما در انتخاب و ترکیب رنگ کمک نماید.

همانطور که اشاره شد رنگ‌ها عامل مهمی در دیزاین محسوب می‌گردند، رنگ ها می‌توانند پیام‌های مختلفی را انتقال دهند، احساسات و علایق را ایجاد کنند. تئوری رنگ یک رویکرد روانشناسی نسبت به طراحی شماست زیرا می‌تواند رفتار انسان را تغییر دهد. انتخاب رنگ آسان نیست، ممکن است رنگ‌ها به تنهایی خوب به نظر برسند اما روی هم رفته رضایت‌بخش نباشند..

برای اینکه به شما کمک کنیم تا بهترین رنگ‌ها را برای طراحی خود انتخاب نمایید، مجموعه‌ای از ابزارهای رنگ را در اینجا جمع‌آوری کرده ایم. در هنگام انتخاب رنگ‌های مناسب برای طراحی خود چندین مورد وجود دارد که باید آنها را مورد توجه قرار دهید. ما بهترین ابزار رنگ را کنار هم قرار داده‌ایم تا این فرایند را آسان و تاثیرگذار سازیم. شما هم اگر ابزار و وبسایت خوبی را در این زمینه می شناسید می توانید آن را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

اپلیکیشن تحت وب که مجموعه ای از پالت های رنگی را در اختیار شما قرار می دهد. هر پالت چهار رنگ دارد که با یکدیگر هارمونی خوبی را تشکیل می دهند.

1111-2

اپلیکیشن تحت وب ادوبی که برای انتخاب و ساخت پالت های رنگی به کار می رود. قابلیت ذخیره سازی و انتخاب پالت های دیگر افراد نیز در آن ممکن است.

2-3-950x534

اپلیکیشن تحت وب که به شما این امکان را می دهد تا با انتخاب دو رنگ مورد نظر، طیفی از ۸ رنگ مرتبط و همسان را برای شما بسازد.

33333335

از طریق این وبسایت می توانید پالت رنگی هر تصویری را که می خواهید مشاهده کنید، تنها کافی است که فایل یا آدرس URL تصویر مورد نظر را به آن بدهید.

44444444

در این وبسایت می توانید به راحتی به ساخت پالت های رنگی خود در ساختار های مختلف بپردازید.

5555555

ابزاری ساده جهت ساخت پالت های رنگی.

666666

با استفاده از این ابزار می توانید به ساخت پالت های رنگی با ویژگی ها و امکانات بیشتری بپردازید.

77777

یک افزونه کاربردی برای مرورگر گوگل کروم که به شما امکان ساخت پالت های رنگی از تصویر مورد نظرتان را می دهد.

1212121

این وبسایت مجموعه ی کاملی از طیف رنگی ۱۲ رنگ پرکاربرد را در اختیار شما قرار می دهد.

8888888

یک ابزار کاربردی که تحت سیستم عامل مک OSX می باشد و به شما این امکان را می دهد تا هر رنگی را در صفحه نمایش خود می بینید انتخاب، ذخیره و یا دستکاری کنید.

9999999

اپلیکیشن iOS که برای ایجاد و انتخاب بهتر پالت های رنگی و همینطور نمونه برداری رنگ ساخته شده است.

10101010

یک ابزار ساده و کاربردی برای تولید یک رنگ به طور تصادفی.

1111111